تشکر و قدردانی از فعالین قرآنی، وظیفه همگانی است

علامه مصباح یزدی، ضمن نعمت خواندن فعالیت ها و تلاش های قرآنی،  از تمام فعالین حوزه قرآن خصوصا مجموعه تدبر تشکر و قدردانی صمیمانه به عمل آوردند و برایشان دعا کردند.

علامه و مفسر گرانقدر، آیت الله مصباح یزدی فرمودند:

” بنابراین اولین وظیفه ای که باز بنده اینجا احساس میکنم این است که از خدای متعال درخواست کنم برای کسانی که تا به حال در این مسیر قدم برداشته اند و ما را بهره مند کرده اند، راه را برای استفاده بهتر از قرآن فراهم کرده اند، چه شخص بنده و چه همه جامعه اسلامی را،  صمیمانه تشکر کنم و دعا کنم که روز به روز و ساعت به ساعت بر توفیقات شان بیفزاید و به همه این خدمات شان،  مورد بهترین قبول قرار دهد.

تا اینجا ما اگر این کار را درست انجام دهیم، شکر یک نعمت از نعمت های الهی را بجا آوردیم.

” لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ ”  به استناد این آیه شریفه قرآن، اگر ما قدردانی بکنیم از کسانی که این حرکت را در حوزه شروع کردند، و رواج دادند و به اینجا رساندند – که آثارشان را ملاحظه می فرمائید و الان بعضی از  آنها گفته شد – اگر قدردانی بکنیم ، تشکر کنیم در حدی که از ما بر می آید، ترویج کنیم، باعث این می شود که این نعمت افزایش پیدا کند .

هم خود ما بیشتر بهره مند می شویم و هم عالم اسلام از معارف قرآنی بیشتر بهره مند می شود، لَأَزِیدَنَّکُمْ.

اما اگر خدای نکرده به دلایلی – که غالبا دستپخت شیاطین است- نه خود ما همت کردیم در این راه قدم برداریم و نه از کسانی که چنین اقداماتی انجام می دهند تشکر کردیم، مصداق بخش بعدی آیه می شویم، وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ، اگر کفران نعمت بکنید إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ.

أعاذنا الله وأیاکم

بخشی از سخنرانی آیت الله مصباح یزدی در همایش قرآن و مقاومت

آموزشاخبار مؤسسهتازه هاتازه ها صفحه نخست
ارسال برای دیگران
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up